במסגרת החברות חדשה-ישנה שלי עם פייר הרמה, מי שנחשב לשוקולטייה הטוב בעולם, כשגרתי בפריז הוא הזמין אותי כל שנה לאירוע השנתי של השקת השוקולדים שלו. בכל פעם זה היה אחרת. היה סיור בן יום שלם ברחבי פריז (התחיל בחמש בבוקר והסתיים בעשר בלילה) עם תחנות עצירה ברחבי העיר, בהם הוגשו שוקולדים וקינוחים חדשים; פעם התאספנו על גג של הסוויטה שעיצב המעצב המסתורי מרטין מרג’יאלה (לשעבר דיזל ומותג משל עצמו). והיתה השנה הזו עם תצוגת שוקולד מלאה כל טוב.

האירוע התקיים ליד כיכר הבסטיליה, בבית אופנה ואכן כבר על ההזמנה דובר על תצוגת אופנה. הזמנתי לאירוע את בריאן, חבר טוב ומעריץ מספר אחד של הרמה. התיישבנו בשורה הראשונה. זה היה בערך חלום גן-העדן של בריאן, שהאדם שהוא הכי אוהב בעולם זה פייר הרמה.

מאחורי הקלעים החלו לצאת מגוון אנשים שהקשר ביניהם לדוגמנות לא כל כך ברור אבל הם בפירוש צעדו על המסלול ועשו זאת מצויין. תוך כדי צעידה הם גם אכלו את השוקולד שהם דיגמנו. שובבים.

 

 בריאן לא התלהב מהדוגמנים (אבל קרץ לכמה דוגמניות) וחשב שאלה עובדים בבוטיקים השונים של פייר הרמה ברחבי צרפת.

התצוגה הסתיימה בפייר הרמה מלווה בחמישה ילדודס שכל אחד מהם החזיק עוגיית מקרון ענקית.

אחרי התצוגה חילקו לנו את עוגיות ה”מקרון”- שתי עוגיות צרפתיות, שעשויות משקדים מרוסקים שיוצרות “סנדוויץ” שבטבורו עובר קרם נימוח בטעם המקרון. עוגיות מקרון הן “עוגיות שקרניות”. לוקח שלושה ימים להכין כל אחת אבל כולן באותו טעם. ההבדל היחיד ביניהן הוא צבע המאכל בו נצבעות עוגיות השקדים והטעם שנמצא רק בקרם-לא בעוגיה. כלומר, מקרון שוקולד יהיה בצבע חום אבל את טעם השוקולד תספוג העוגיה רק מהקרם. באירוע פייר הרמה השיק טעמי מקרון חדשים: שוקולד-בננה, מנדרינה-שמן זית, שוקולד-פטריות כמהין, תפוז-ליצ’י ועוד.

עוגיות מקרון

עוגיות מקרון

אחרי עוגיות המקרון עלו ובאו שוקולדים ומאפים מסוגים שונים, וופלים ממולאים, גנש שוקולד פרמבואז (דומדמניות), תפוז ושוקולד 75% מגדור, (החביב על בריאן). הוא היה בטוח שהוא מת והגיע לגן-עדן.

בריאן שאל את אחת הבחורות שלבשו לבן ודיגמנו אם היא מוכרת בחנות של פייר הרמה. “אני נראית כמו מוכרת?” שאלה. מסתבר שהיו אודישנים באתר אינטרנט של הרמה כדי לדגמן בתצוגה. התשורה לדוגמנים היתה בסגנון “אכול כפי יכולתך”. המעריצים הכי גדולים הגיעו למבחן טעימות והתקבלו.

SURPRISE- במהלך התצוגה הופיע בנו של מעצב האופנה דה קסטלבלז’ק, שהוא גם בן זוגה לשעבר של דיטה וון טיז, כוכבת הבורלסק.

למי שמגיע לפריז, יפאן או שאר העולם ומעוניין לגלות את מה שיש לפייר הרמה להציע השנה, הנה האתר שלו.

 

הנה ראיון עם פייר הרמה שפרסמתי ב-גלובס.

Your email address will not be published.